Agility a agilitní základy

DSC_2479Co jsou agility?

Když se řekne agility, vybaví se mi můj pes a souhra mezi mnou a jím. Agility je souznění mezi člověkem a jeho nejlepším čtyřnohým přítelem, psem. Je jedno na jaké úrovni agility chcete běhat, vždy máte ohromnou radost z doběhlé sekvence či parkuru. Vítězství na závodech je již tou pomyslnou třešničkou na dortíku. Agility je silně návykové a rychle se šíří. Jakmile tomu člověk podlehne, již se těžko vrací zpět. Může  se vám stát, že agility se stane životním stylem a nebudete mít v hlavě nic jiného – to už je k zamyšlení, ale stává se to! Je to sice individuální sport, ale přes to týmový…. Je na Vás kdy a kam půjdete trénovat a kam pojedete na závody a nepotřebujete k tomu dalších X lidí, jako třeba při volejbalu či fotbalu, ale potřebujete k tomu psího parťáka, který Vás bude všude následovat a se kterým musíte být TÝM! Bez toho to nejde. Agilty je o přesnosti a rychlosti, což bez vzájemné souhry a porozumění jde jen těžce……

Agilitní základy

jsou určeny pro týmy, které uvažují o agility, jako takovém. Než pustíte pejska na parkur, měl by umět ještě pár věcí. Výcvik zaměřujeme na možnosti vedení, přípravě na pohyb po parkuru a nácvik jednotlivých překážek. Samozřejmostí je nácvik slalomu 2 + 2 a cvičení na jedné skočce.

Cvičení se mohou účastnit i pejsci mladší jednoho roku, ale měli by mít za sebou pár lekcí pozitivní motivace. K základům se mohou vracet i zkušení závodníci, kteří mají potřebu vracet se k určitým prvkům, které je třeba “dopilovat”.

Cílem základů je:

  • připravit tým na překonávání agilitních parkurů
  • zvládnutí různých druhů vedení
  • zdokonalování techniky
  • řešení problémů, které se vyskytli na závodech či při tréninku agilit

Trénink agility

V našich hodinách agility se zaměřujeme na správnou techniku skoku, dokonalé odložení na startu, správnou práci na zónových překážkách a precizní práci psovoda na parkuru tak, aby se naučil vést psa po ideální dráze, v maximální rychlosti a s co nejmenším počtem chyb. V našich hodinách nenajdete stres, křik ani nátlak na psa ani na psovoda.

Cílem hodin agility:

  • připravit psa a psovoda na závody
  • zdokonalování vedení po parkurech
  • nácvik záludností v parkurech

Samozřejmostí je i podpora při závodech a doprovod na první závody ;-)!

ODHLÁŠENÍ Z TRÉNINKU MINIMÁLNĚ 24 HODIN PŘEDEM!!!!!! Při pozdějším odhlášení bude požadována úhrada za výcvik. Děkujeme za pochopení.

Klub agility

Odkaz na stránky klubu: http://www.klubagility.cz/ - http://kacr.info/ - systém k přihlašování na závody

  • zde najdete vše o klubu
  • pokyny jak se hlásit na závody