O mně….

Nejdříve se Vám představím a napíši něco o sobě a svém životě, abyste věděli, s kým máte nebo případně budete mít tu čest :-) .

Vždy jsem chtěla pomáhat lidem, a proto jsem se rozhodla, že vystuduji zdravotnickou školu. Ve zdravotnictví jsem strávila 13 let – na oddělení ARO a  na záchranné službě jako sestra záchranář. Tato práce mě přestala naplňovat a začala jsem býti nespokojena, a proto jsem se rozhodla, že své úsilí vložím i do něčeho jiného, co mě okouzlilo v posledních letech.

A tím něčím se stala kynologie. Díky svému manželovi jsem poznala kouzlo psů a v roce 2001 jsem si z ústeckého útulku přivezla svého prvního pejska jménem BETYNA. S Betynkou jsem neměla žádné ambice, teprve jsem se v kynologickém světě rozkoukávala. Chodili jsme všichni společně jen na procházky, na kolo apod. Protože je Betyna kříženec a chtěla jsem s ní zkusit jít na výstavu, tak jsem se zúčastnila jedné voříškiády, na které jsem se seznámila se psím sportem jménem agility. Mě i Betynku začalo agility velmi bavit, a tak jsme si společně vyběhaly kategorii A2 a složily několik zkoušek. Samozřejmě jsme se nevěnovaly jen agility, ale zkusily jsme i sportovní kynologii a složily zkoušky z poslušnosti ZZO a ZOP. V současné době je již Betynka v psím nebi a doufáme, že je šťastná a veselá :-)

Díky Betynce jsem se dostala nejen ke sportovní kynologii a agility, ale i k flyballu, který se stal kromě agility vášní jak mou, tak i mého manžela. Poznali jsme plemeno border collie a zamilovali si ho. Naší první borderkou se stal COUDY, celým jménem Goody Goody Ambra Profesional. Coudy je prostě dokonalý pes a můj velký učitel. Nezačali jsme spolu moc dobře, neměla jsem moc zkušeností s výchovou a výcvikem pejsků, a proto jsem si pár věcí u Coudíka špatným vedením zkazila. Nicméně díky tomu jsem byla donucena hledat jiný a pro mě a Coudyho každopádně lepší způsob výcviku. Naskytla se mi příležitost setkat se s Martinou Magnoli Klimešovou a seznámit se s její metodikou výcviku a filozofií soužití se psem. Obrátilo mi to život naruby a jsem jí za to velmi vděčná.  Tato filozofie se stala i mou filozofií žití nejen se psem.

S Coudíkem jsme se také věnovali sportovní kynologii a složili jsme několik zkoušek z poslušnosti – ZZO, ZOP, BH, ZPU-1. Dále jsme se tímto směrem nevydali a vrhli jsme se celým svým srdcem na agility a flyball. S Coudym jsme závodili ve flyballu za družstvo Lavina Alfa a stali jsme se několikrát mistry republiky. V agility jsme si vyběhali i kategorii A3, ale bohužel se poté stal Coudíkovi nepříjemný úraz, a proto jsme byli nuceni kariéru ve flyballu a v agility ukončit. Přemýšlela jsem, který jiný sport by byl pro Coudyho po úraze vhodný, a tím jsem se dostala ke stopování a dogdancingu. Pilně trénujeme na zkoušky a myslím, že to Coudyho začalo velmi bavit. Vím, že mu flyball a agility chybí, ale snažím se dělat vše proto, aby ho pořád život bavil a měl plno práce a zaměstnanou hlavu:-) . Další činností, která ho velmi baví, je práce s dětmi v kynologickém kroužku, který provozujeme v rámci mé psí školy. S dětmi pracuje nadšeně a je jako vyměněný.

COudy má splněné v současné době téměř všechny dogdancingové zkoušky…. Chybí nám již jen MD3 a DWD3 a máme hotovo :D !!!!

Můj manžel podlehl kouzlu borderek také a díky tomu si pořídil Bennyho, celým jménem Benny Czech Imp. Benny si nás prostě vybral a je to pohodář se srdcem a duší sportovce. Věnuje se s manželem zejména agility a flyballu, kterému oba beznadějně propadli :-) .

V neposlední řadě se také musím zmínit o svém nejmladším pejskovi, kterým se stal malý černý pudlík CALIMERO, zvaný Mimouš :-). Je to náš v pořadí již čtvrtý pejsek. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla si pořídit malého pejska, se kterým bych se chtěla věnovat agility. Calimero je velmi temperamentní malý čertík a je radost s ním pracovat. Je úplně jiný než borderka a za to jsem ráda, protože se díky němu pořád učím a získávám další zkušenosti. S Calimerem máme montálně složeny první tři A3 zkoušky a začali jsme cestu k získání tytulu A3 Champion :) . V Dogdancingu máme splněn celý první stupeň a pokuoušíme se splni první dvojkové zkoušky….

Díky tomu, že jsem začala jezdit k Martině Magnoli Klimešové a začala jsem cvičit pejsky pozitivní motivací, tak jsem hledala někoho ve svém okolí, který by se tomu věnoval také. Bohužel jsem zjistila, že u nás v severních Čechách se tomuto způsobu výcviku psů věnuje jen velmi málo lidí. Začala jsem přemýšlet o tom, že si založím vlastní psí školu, a to jsem i uskutečnila ke konci roku 2012. Moje psí škola funguje již rok a půl a našla jsem díky ní spoustu lidí a pejsků, které mám skutečně ráda a se kterými velmi ráda spolupracuji. Jste k nám srdečně zváni a snad se Vám u nás bude líbit ! :-)