Dornova metoda

Dornova metoda pro psa: je velmi jemná manuální terapie, která navrací obratle a kosti naprosto přesně do fyziologického postavení. Tím odstraňuje bolest a přispívá k bezchybnému fungování pohybového aparátu i ke zmírnění či zabránění nežádoucího opotřebení kloubních chrupavek s následkem rozvojem artrozy.

Terapie probíhá za aktivního pohybu těla či ošetřované oblasti psa. Aktivní pohyb nejen obchází svalovou ochranu, a tím dovoluje usadit kosti v kloubech či obratle na správné místo, ale zároveň zabraňuje nežádoucímu posunu z normální fyziologické polohy při napravování.

Manuální terapie psů dle principů dornovy metody je především vhodným preventivním opatřením u sportujících a pracovních psů, ale také velmi efektivně odstraňuje bolest spojenou s pohybovým aparátem a vyrovnává nesprávné postavení kostí. Velmi efektivní je v managementu bolesti u psů s dysplazií kyčelního kloubu či útlaku nervu a s tím spojenou bolestí.

Pokud máte zájem o ošetření Dornovou metodou nebo o masáže psů, tak kontaktuje Zuzku Vodičkovou na níže uvedených kontaktech:

Tel.: 604 283 902

Email: fronkova.z@gmail.com